Nekonečný boj s celulitídou? Zmeňte svoj životný štýl!

Potrebné je zmeniť svoj životný štýl a začať sa hýbať.

Celulitída. Nepríjemný vzhľad “pomarančovej kože”, ktorý desí takmer každú ženu. Ako proti tomuto problému účinne bojovať? Potrebné je zmeniť svoj životný štýl a začať sa hýbať.

Neverte na zázraky, začnite konať!

Viac ako 85 percent žien nad 21 rokov má celulitídu. Vzniku celulitídy sa nedá zabrániť, no dá sa proti nej účinne bojovať. Celulitídu ovplyvňuje množstvo faktorov vrátane veku, hladiny estrogénu, rodinnej anamnézy, zápalu tkaniva, vyššia hmotnosť, strata kolagénu či zhoršený krvný obeh.

Existuje celý rad domácich liekov, rôznych doplnkov, “zázračných prípravkov” aj chirurgické zákroky, ktoré sľubujú zázračné výsledky. Mnohé z nich nefungujú vôbec, niektoré z nich fungujú, no nemajú permanentný účinok. Kľúčom je uvedomiť si, že v boji proti celulitíde je najdôležitejšie zmeniť životný štýl, svoje návyky a začať sa viac hýbať.

Pravidelný pohyb podporte bylinným čajom proti celulitíde

Drepy, drepy s výskokom, výstupy na lavičku, kick-backy či úkroky do strany. To je len základný výber skvelých cvikov s vlastnou váhou tela, ktorých pravidelným používaním môžete zlepšiť stav celulitídy v oblasti stehien, kde sa vyskytuje najčastejšie. Pred cvičením sa rozcvičte. Praktizujte 12-15 opakovaní v každej sérii cviku. Naplánujte si aspoň dva-tri tréningy týždenne. Každý by mal trvať aspoň 30
minút a vykonávajte ho v dostatočnej intenzite.

V boji proti celulitíde sú výborné tiež bicyklovanie, tancovanie, beh, plávanie alebo aj obyčajná chôdza. Kľúčom je nájsť si druh pohybu, ktorý vás najviac baví a venovať sa mu pravidelne. Spevníte svalstvo, vypnete pokožku, rozhýbete lymfatický a obehový systém.

Nesprávny životný štýl a vek sú rizikové faktory pri vzniku a vývoji celulitídy. Svoj vek ovplyvniť nemôžete, no nad čím máte plnú kontrolu je váš životný štýl – či sa hýbete a čo konzumujete a pijete. Zdravá strava a pohyb sú alfou a omegou. Zredukujete celulitídu, nadopujete sa endorfínmi a s lepšou náladou sa vám ani tá celulitída nebude zdať taká hrozná.

Podporte svoje športovanie bylinným čajom proti celulitíde Kirkolina – Anti Cellulite Herb. Ide o čisto prírodný produkt, ktorý obsahuje účinné zložky ako napríklad plod šípky, list brezy, kôru krušiny, list medvedice lekárskej či plod anízu. Po športe si doprajte šálku tohto skvelého čaju a efekt v boji proti celulitíde tým výrazne zvýšite.