10 tipov ako redukovať prejavy reumatickej artrózy

Reumatizmus dokáže ochromiť celý náš organizmus a výrazne znepríjemniť život vo všetkých jeho oblastiach.

Trápia vás príznaky reumatickej artrózy? Poznáte to, niektoré dni sú lepšie, iné zas horšie. Poradíme vám 10 tipov, ako redukovať nepríjemné prejavy tohto ochorenia.

Reumatická artróza je veľmi nepríjemné ochorenie. Trpí nim obrovské množstvo ľudí a pokiaľ patríte medzi nich je dôležité, aby ste sa o seba kvalitne starali. To znamená pravidelný pohyb, kvalitná strava, regulácia hmotnosti, zníženie stresu. Užívajte lieky podľa pokynov lekára, nevynechávajte dávky. Toto je 10 tipov, vďaka ktorým výrazne redukujete bolestivé prejavy reumatickej artrózy.

Strečing

Bolestivé kĺby a stuhnutosť sú bežnými prejavmi reumatickej artrózy. Zľahka sa zahrejte, ponaťahujte sa, rozhýbte sa. Fyzická aktivita je alfou a omegou.

Aeróbne cvičenie bez prudkých otrasov

Beh určite nie! Udržiavajte sa v pohybe, buďte čo najviac aktívni, aby ste mali zdravý srdcovo-cievny systém a pomôže vám to aj v boji s reumou. Chôdza, jazda na bicykli či plávanie sú najvhodnejšie aktivity. Stacionárny bicykel je tiež vhodnou alternatívou.

Posilňovanie

Samozrejme, nehovoríme o dvíhaní ťažkých činiek. Je dôležité, aby vaše svaly zostali čo najsilnejšie. Používajte rôzne odporové pásky či ľahké závažia.

Strata prebytočných kilogramov

Nadváha zbytočne zaťažuje vaše kĺby. Ak vás trápia príznaky reumatickej artrózy a máte nadváhu, rozhodne nie je na škodu veci zbaviť sa prebytočných kilogramov.

Žiadny alkohol

Konzumácia alkoholu môže spôsobovať vážne problémy pri užívaní niektorých liekov na liečbu reumatickej artrózy. Nasledujúcich päť tipov sa bude týkať redukcie stresu:

Porozprávajte sa s vaším lekárom

Môžu odporučiť odborné poradenstvo alebo prídu s inými nápadmi, ktoré vám pomôžu redukovať mieru stresu.

Doprajte si počas dňa čas na oddych

Vyváženosť aktivity a odpočinku je kľúčová pre zdravé mentálne aj fyzické fungovanie človeka. Aktivita je dôležitá, ale neprepínajte svoje sily.

Uvoľnite sa

Existuje mnoho metód, ktoré vám pomôžu uvoľniť sa a zbaviť nadmerného stresu. Počnúc hlbokým, sústredením dýchaním, končiac pri špeciálnych technikách ako meditácia či joga.

Hľadajte oporu u rodiny a priateľov

Chvíle strávene v kruhu najbližších významne pomôžu redukovať mieru vášho stresu a v konečnom dôsledku zmierňovať nepríjemné príznaky reumatickej artrózy.

Pripojte sa do komunity ľudí s podobným problémom

Vyhľadajte, či vo vašej oblasti nie sú programy pre ľudí trpiacich reumatickou artrózou. Tiež sa môžete skúsiť spojiť s ľuďmi bojujúcimi s podobným problémom na sociálnych sieťach.

Eko balzam proti bolestiam – antireumatikum

Eko balzam proti bolestiam – antireumatikum je čisto prírodný produkt, ktorý vám pomôže uľaviť od bolestí kĺbov, chrbtice aj svalov. Pomáha pri reumatizme aj športových úrazoch. Je výborný na masáž. Základ tvoria bylinné zložky s prírodným anestetickým, protizápalovým a antibakteriálnym účinkom.

Antireumatické vlastnosti bylín, ako rebríček, ľubovník bodkovaný či žihľava odjakživa patrili k najznámejším a najviac využívaným bylinám, ktoré si dokážu poradiť aj s náročnými formami reumatizmu.
Skoncujte s bolesťou kĺbov , chrbtice a svalov