TOP sedmička preventívnych metód ako odstraniť bradavice

7 metód ako odstraniť bradavice

Bradavice nechce mať nik a ak sa chcete vyhnúť zdĺhavému odstraňovaniu nevzhľadných kožných výrastkov, sledujte nasledujúcich 7 účinných tipov na prevenciu ich vzniku.

Zbavte sa návyku obhrýzania nechtov

Vírusové bradavice sa šíria HPV. Imunitný systém každého človeka reaguje na tento vírus inak, takže nie každý, kto príde s vírusom do styku, musí mať hneď bradavice. Vírus sa šíri prostredníctvom poškodenej kože. Zádery, škrabance, rany a podobne. Obhrýzanie nechtov nie je len nepríjemným a nehygienickým zlozvykom, ale môže tiež zapríčiniť, že sa bradavice šíria na prstoch a okolo nechtov.

Vyhnite sa holeniu cez bradavice

Bradavice veľmi často vznikajú na miestach, kde sa človek najviac potí – napríklad pod pazuchami či v slabinách. Práve tieto partie si ľudia často holia. Je dôležité dávať si pri holení veľký pozor na bradavice. Nielen na ich mechanické poškodenie, ktoré je veľmi nepríjemné a bolestivé, ale aj na prenos na iné miesta na tele.

Nezdieľajte veci osobnej hygieny s inými

Či už v rodine, alebo na kúpaliskách, v soláriách, saunách, wellness centrách, posilňoviach a podobne. Dôležité opatrenie v rámci prevencie vzniku bradavíc. Majte za každých okolností svoj vlastný uterák, oblečenie, nožnice na nechty, žiletky a iné osobné veci. Nezdieľajte ich s inými!

Nedotýkajte sa bradavíc

Nedotýkajte sa bradavíc svojich, ani inej osoby. Pretože ich môžete ľahko preniesť na svoje telo. Stačí malá ranka a vznik novej bradavice je na svete.

Vakcína proti HPV a kondómy na prevenciu genitálnych bradavíc

Proti HPV sa odporúča očkovať v období predtým, ako sa jedinec stáva sexuálne aktívnym. HPV vírus sa totiž prenáša pohlavným stykom. Existuje viac ako 100 typov HPV. Niektoré z nich sú dokonca onkogénne – spôsobujú predrakovinové zmeny na krčku maternice a ženských pohlavných orgánoch, na konečníku, rakovinu krčka maternice, hrtana, penisu alebo konečníka, iné stoja za vznikom genitálnych bradavíc. Aj preto sa odporúča používať pri intímnom styku kondóm.

Udržiavajte nohy v suchu

Bradavice sa často vyskytujú na chodidlách. V záujme prevencie ich vzniku treba dôsledne dbať na hygienu nôh. Pokiaľ už máte bradavice na chodidlách, základné hygienické zásady musíte ešte zdôrazniť. To znamená meniť ponožky aspoň trikrát denne a pudrovať nohy aspoň 10-krát denne. Nenoste stále rovnaké topánky, pred nasadením obuvi skontrolujte, či nie je vnútri vlhká.

Do šatne, bazéna či verejnej sprchy NIKDY nie naboso

Pri používaní verejnej šatne, bazéna či sprchy nikdy nevstupujte naboso. Vždy noste nasadené žabky, plastové sandále, topánky do vody a podobne. Bradavicový vírus sa výborne šíri najmä vo vlhkom prostredí. Preto všade, kde je vlhko, majte na chodidlách kvalitnú obuv, aby sa cez drobné ranky na koži vírus nedostal do organizmu.

Výborný tip na odstránenie bradavíc a prevenciu vzniku nových

Skvelý prírodný tip na odstránenie existujúcich bradavíc a zároveň výborná prevencia vzniku nových je Eko balzam proti vírusovým bradaviciam. Je to 100 % prírodný produkt, nemá žiadne vedľajšie účinky, jeho používanie je bezpečné. Balzam má protizápalový účinok – prechádza cez kožu až ku koreňu a úplne ho zničí. Je vhodný aj pre deti.

Opäť nám príroda podáva pomocnú ruku v podobe hojivého balzamu. Balzam má výrazný keratolytický (protizápalový) účinok – prechádza cez kožu až ku koreňu a úplne ho zničí, čím efektívne odstraňuje existujúce bradavice a zabraňuje výskytu nových.
100% Učinnosť – efektivnívna zbraň v boji proti bradaviciam!