Ako odstrániť bradavice? 7 skvelých tipov z vašej kuchyne

Bradavice sú estetický problém, ktorý potrápil nejedného z nás. Nemusíte sa obávať, tento problém má riešenie. A nájdete ho napríklad aj vo svojej kuchyni. Tu je 7 skvelých tipov, ako sa zbaviť bradavíc prírodnou cestou.

Jablčný ocot

Jablčný ocot obsahuje kyselinu salicylovú. Kyselina salicylová je bežne využívaná na liečbu bradavíc, odlupuje infikovanú pokožku. Ocot má tiež prírodné antimikrobiálne vlastnosti, ktoré môžu pomôcť v boji proti HPV, sú však potrebné ďalšie štúdie.

Vyskúšajte to tak, že zmiešate 2 diely jablčného octu a 1 diel vody. Namočte bavlnenú látku do tejto zmesi. Položte to na bradavice a prikryte obväzom. Nechajte pôsobiť tri až štyri hodiny.

Jablčný ocot je potrebné vždy riediť vodou. Kyslosť môže spôsobiť podráždenie a popáleniny pokožky. Neaplikujte ho ani na otvorené rany.

Banánová šupka

O draslíku v banánovej šupke sa hovorí, že bojuje proti HPV. Avšak žiadny výskum nespája draslík s liečbou bradavíc alebo vírusových kožných infekcií. Neexistujú ani vedecké dôkazy o tom, že šupky banánov bojujú proti HPV. Ak to chcete vyskúšať, vtierajte do bradavice vnútornú časť šupky z banánov. Opakujte každý deň.

Cesnak

Cesnak má dlhú históriu používania na liečenie kožných problémov, ako je psoriáza, keloidné jazvy a podobne. Používa sa tiež na bakteriálne, plesňové a vírusové infekcie, ako sú bradavice. Jedna dôveryhodná štúdia z roku 2014 uvádza, že cesnakový extrakt odstránil bradavice do štyroch týždňov. Bradavice sa nevrátili.

Alicín, hlavná zložka cesnaku, má mikrobiálne účinky. Pôsobí tak, že ničí enzýmy v škodlivých patogénoch. Na ošetrenie bradavíc s cesnakom rozdrvte 1 strúčik a zmiešajte ho s vodou. Naneste na bradavice a prikryte obväzom. Opakujte denne po dobu troch až štyroch týždňov. Môžete tiež použiť cesnakovú šťavu alebo trieť strúčik na bradavice.

Pomarančová kôra

Ďalším populárnym prírodným liekom na bradavice je pomarančová kôra. Je to lacná možnosť, ale nie sú k dispozícii žiadne vedecké údaje. Táto metóda odporúča trenie pomarančovej kôry na bradavice raz denne. Údajne bradavice zmenia farbu, stmavnú a potom odpadnú. Môže to trvať dva alebo viac týždňov. Za pokus to stojí, no nie?

Ananás

Ananás obsahuje bromelaín. Predpokladá sa, že bromelaín odstraňuje bradavice rozpustením proteínov v HPV. Aj keď existujú údaje na podporu potenciálnej účinnosti bromelaínu pri liečbe niekoľkých zdravotných problémov, neexistujú žiadne vedecké štúdie, ktoré by podporovali jeho použitie pri odstraňovaní bradavíc.

Ľudia hlásili úspech pri odstraňovaní bradavíc pomocou ananásovej šťavy niekoľkými spôsobmi. Jednou z metód je namáčanie bradavíc do ananásovej šťavy každý deň. Ďalšou technikou je aplikovať čerstvý ananás denne.

Zemiak

Niektoré zdroje tvrdia, že zemiaková šťava môže „dehydratovať“ bradavice, ale neexistujú žiadne štúdie týkajúce sa jej účinnosti. Ak chcete vyskúšať túto metódu, nakrájajte malé zemiaky na polovicu. Priložte reznou stranou na bradavice tak, aby bola v kontakte so zemiakovou šťavou. Opakujte dvakrát denne.

Púpava

Mnoho ľudí považuje púpavu za otravnú burinu. Staroveká čínska a blízkovýchodná medicína však používa púpavu pre jej liečivé vlastnosti. Mlieko z púpavy alebo miazga je tradičným liekom na kožné ochorenia, ako sú bradavice.

Štúdia na zvieratách z roku 2011 zistila, že extrakt z púpavy môže podporovať produkciu kolagénu, zmierniť zápal kože a zmierniť podráždenie. Štúdia z roku 2012 tiež dokázala, že púpavy majú antimikrobiálne zložky. Tieto vlastnosti môžu byť užitočné pri boji proti bradaviciam, je však potrebný ďalší výskum u ľudí.

Ak chcete vyskúšať túto metódu, natrhajte si púpavu a vytlačte lepivú bielu miazgu. Naneste na bradavice raz alebo dvakrát denne. Opakujte dva týždne. Nikdy nepoužívajte púpavy, ktoré boli postriekané chemikáliami!

Eko balzam proti vírusovým bradaviciam

Do pozornosti vám dáme ešte jeden skvelý tip. Nenájdete ho síce vo svojej kuchyni, no účinok v boji proti bradaviciam má výborný. Eko balzam proti vírusovým bradaviciam má čisto prírodné zloženie a môžete ho bezpečne aplikovať na bradavice. Nepoškodzuje zdravé tkanivo, zabraňuje tvorbe nových bradavíc, tie existujúce zmiznú u dospelých do troch mesiacov a u detí v dobe 30-40 dní.

 

Eko balzam STOP VÍRUSOVÝM BRADAVICIAM
Balzam má výrazný keratolytický (protizápalový) účinok – prechádza cez kožu až ku koreňu a úplne ho zničí, čím efektívne odstraňuje existujúce bradavice a zabraňuje výskytu nových.