6 vedecky podložených tipov, ako účinne redukovať celulitídu

Prestaňte bojovať s celulitídou – Odstráňte ju rýchlo a účinne

Jeden z najbežnejších estetických problémov žien. Celulitída je nepríjemnosť, ktorá postihuje až 98% žien. Súvisí s viacerými systémami v tele. Primárne sa vyskytuje na stehnách, zadku alebo bruchu. Aj keď súvisí s tukovými bunkami, vyskytuje sa nielen u tých, ktorí majú nadváhu, ale svoju rolu zohrávajú aj genetické predispozície.

Na začiatok je dôležité, aby sme zdôraznili slovíčko „redukovať“. Celulitída je nepríjemnosť, ktorej je takmer nemožné úplne sa zbaviť, kvôli štruktúre jej vzniku a z dôvodu genetických predispozícií.

Prinášame vám šesť tipov, ako celulitídu účinne redukovať. Je potrebné, aby ste ich dodržiavali dôsledne. Nemôžete čakať, že ich použijete občas a udejú sa zázraky. Pravidelnosť je základ. Uvedené tipy boli vypracované pod odborným dohľadom lekárky Sarah Villafranco.

 

Kofeínové krémy alebo pílingy

Existuje nepreberné množstvo lokálnych krémov, ktoré upokojujú a vyhladzujú hrboľatú pokožku tela. Predpokladá sa, že kofeín dehydratuje bunky, čím sa vzhľad pokožky zdá byť menej hrboľatý. V jednej štúdii vedci zistili, že aplikovanie kofeínu rozpustného vo vode dvakrát denne má schopnosť preniknúť do podkožia, čím sa do šiestich týždňov znižuje výskyt celulitídy. Pozor na podráždenie kože kofeínovým krémom, 57 % účastníkov štúdie sa sťažovalo na tento problém.

Lokálne retinoidy

Ďalšou zložkou, ktorá sa študovala v tejto oblasti, sú retinoidy – aktívna látka odvodená od vitamínu A, ktorá je v starostlivosti o pleť najznámejšia v boji proti starnutiu a akné. V štúdii dobrovoľníci, ktorí použili 0,3% topický krém, preukázali zlepšenie – uvádzali aj zvýšený prietok krvi a zlepšenú hustotu kože. A zatiaľ čo mnoho retinoidov je syntetických, prírodné verzie sú taktiež dostupné.

Lymfatická drenáž

Lymfatická masáž sa javí ako mimoriadne účinná pri zlepšovaní vzhľadu, ako ukazujú dve štúdie zahŕňajúce manuálnu a mechanickú lymfatickú masáž. Keďže lymfatická stimulácia zlepšuje krvný obeh v tele, má to pravdepodobne vplyv na stav pokožky. Problém? V obidvoch týchto malých štúdiách sa subjekty museli držať veľmi prísneho a intenzívneho režimu. Každá štúdia vyžadovala, aby pacienti podstúpili najmenej tri liečby týždenne, pričom jedna liečba trvala štyri hodiny denne. Bioaktívny kolagénový peptid

V jednej dvojito zaslepenej, placebom kontrolovanej štúdii, ženy, ktoré mali miernu celulitídu, užili dennú dávku 2,5 gramu bioaktívnych kolagénových peptidov, čo viedlo k zlepšenému vzhľadu pokožky s menším počtom príznakov celulitídy. Doplnky navyše podporovali zdravie pokožky celkovo, zlepšila sa hustota pokožky. V rámci štúdie trvalo približne šesť mesiacov, kým sa dostavili kvalitné výsledky.

Tónovanie svalstva a úbytok hmotnosti

Celulitída je zložitý problém. Súvisí s tukovými bunkami, no pritom nemá priamu súvislosť s telesnou hmotnosťou. Výskum však naznačuje, že zlepšená definícia svalov a strata hmotnosti môžu pomôcť znížiť výskyt celulitídy. Kvalitnejší svalový tonus pomáha zmierniť hrboľatý vzhľad tukových buniek a spôsobuje, že oblasť bude vyzerať pevnejšia a hladšia. Avšak ten istý výskum ukázal, že v niektorých prípadoch chudnutie zvýšilo výskyt celulitídy, pretože pokožka bola voľnejšia, najmäu žien s nižším počiatočným indexom telesnej hmotnosti.

Prírodné samoopaľovacie prípravky

Čisto neoficiálne, ale mnoho žien tvrdí, že opálená pokožka pomáha zlepšiť vzhľad celulitídy. Prírodné samoopaľovacie látky si získali obľubu v boji s “pomarančovou kožou”.

Bonusový tip

Pridáme aj jeden bonusový tip, ktorý stojí za vyskúšanie. Kirkolina Anti-Cellulite Herb je bylinkový čaj, ktorý pomáha v boji proti celulitíde. Zlepšuje krvný obeh, odstraňuje prebytočnú vodu z tela, zlepšuje trávenie, podporuje činnosť lymfatického systému, obsahuje množstvo antioxidantov, vitamínov, minerálov a tiež spomínaný kofeín, ktorý je účinný v boji s celulitídou. Ide o prírodný prípravok, ktorý môžete
bezpečne užívať. Dôležité je však piť ho pravidelne a tiež sa pravidelne hýbať a zdravo stravovať. To zvýši celkový efekt v boji s nepriateľom žien číslo jedna – celulitídou.

Kirkolina Classi Anti-cellulite Herb, prírodná cesta na odstránenie celulitídy
Kirkolina Classi Anti-cellulite Herb