Starecké škvrny na rukách: 6 spôsobov, ako sa ich zbaviť

starecké škvrny

Starecké škvrny na rukách trápia mnohých. V nasledujúcom článku vám predstavíme 6 spôsobov, ako sa ich zbaviť – podľa dermatológov.

Ako odstrániť starecké škvrny na rukách?

Zosvetľovacie krémy a séra

Pamätajte! Neexistuje žiadna zázračná metóda, po ktorej by starecké škvrny zmizli úplne. Existuje však niekoľko účinných metód, ako ich čo možno najviac zosvetliť. Krémy a séra účinkujú najlepšie vtedy, keď ich začnete používať skoro, pokiaľ sa nevytvorili hlbšie pigmentácie. Tieto účinné zložky vyhľadávajte:

hydrochinón
Kyselina tranexámová
Kyselina glykolová
Kojová kyselina
Výťažok z koreňa sladkého drievka
niacinamid
Vitamín C

Krémy na predpis

Niektoré krémy na predpis môžu starecké škvrny zosvetliť účinnejšie a lepšie ako voľnepredajné prípravky. Medzi bežne predpisované lieky patrí hydrochinón (ktorý spomaľuje produkciu melanínu) a tretinoín (retinolový krém, ktorý znižuje pigmentáciu). Vedľajšie účinky môžu zahŕňať svrbenie, začervenanie alebo suchosť, ale zvyčajne sú minimálne.

Intenzívne pulzné svetlo

Najjednoduchšou a najúčinnejšou možnosťou pre liečbu stareckých škvŕn je IPL. Tvrdí to Anthony Youn, MD, plastický chirurg a autor knihy The Age Fix. Táto metóda ničí pigment a spôsobuje, že starecká škvrna stmavne a po asi týždni zhasne. Liečba nemá žiadne prestoje a je takmer bezbolestná, pre dosiahnutie najlepších výsledkov však môže vyžadovať až štyri sedenia.

Kryoterapia

Najlepšie metóda pre jednotlivé starecké škvrny alebo malé zhluky. Počas tejto metódy sa aplikuje na vašu pokožku tekutý dusík (mraziace činidlo). Zamrazí a zničí bunky tvoriace pigment, čo spôsobí odlupovanie škvŕn. Akonáhle sa vaša pokožka začne hojiť, bude vyzerať svetlejšie, ale môže byť potrebných niekoľko ošetrení.

Chemický peeling

Pri tomto postupe dermatológ aplikuje kyselinu do oblasti, ktorá spaľuje vonkajšiu vrstvu pokožky. Keď sa táto vrstva pleti olupuje, vytvorí sa nová, zdravšia vrstva. Hĺbka a frekvencia olupovania sa bude líšiť v závislosti od závažnosti stareckých škvŕn a typu použitej kyseliny.

Ošetrenie laserom

Niektoré metódy môžu účinne cieliť na starecké škvrny na rukách. Jednou z populárnych možností je ošetrenie laserom, ktorý používa ultra krátke, pikosekundové impulzy na rozloženie melanínového pigmentu na malé častice. Telo ich potom prirodzene vylúči. Menšia bolestivosť a rýchlosť zákroku robia túto metódu mimoriadne populárnu medzi pacientmi. Pozor, ide o nákladnú metódu!

Účinná, ekonomická a bezbolestná metóda

V prípade, že chcete bezbolestný, účinný a lacnejší variant liečby stareckých škvŕn, vyskúšajte Eko balzam STOP STARECKÝM ŠKVRNÁM – regenerácia pokožky.

Prípravok, ktorý je čisto prírodného zloženia, postupne zosvetľuje postihnutú pokožku. Navracia pokožke mladosť a pružnosť. Viditeľné výsledky sú už po mesiaci používania. Pôsobí aj preventívne.

Balzam obsahuje: rebríček obyčajný, praslička roľná, plavúň obyčajný, lopúch, nechtík, ľubovník bodkovaný, čierna baza a iné, zároveň obsahuje za studena lisovaný olivový olej, čistý bylinný a včelí vosk, propolis a éterické oleje citróna.

Eko balzam STOP STARECKÝM ŠKVRNÁM – regenerácia pokožky
Klikni na obrázok a OBJEDNAJ

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *