Genitálne bradavice – 3 spôsoby domácej liečby

genitálne bradavice

Genitálne bradavice sú nepríjemný a chúlostivý problém. Ak trápi aj vás a hanbíte sa zájsť za lekárom, skúste tieto 3 spôsoby domácej liečby.

Genitálne bradavice väčšinou spôsobuje ľudský papilomavírus (HPV). Na tento vírus neexistuje žiadny liek. Aj keď bradavice zmiznú, človek môže vírus stále prenášať. Niektoré lieky, vrátane domácich prostriedkov, môžu dočasne vyčistiť genitálne bradavice.

Aj keď samotný vírus je spojený s rakovinou krčka maternice a niektorými inými druhmi rakoviny, samotné genitálne bradavice nespôsobujú rakovinu. Navyše nie všetci ľudia s HPV majú genitálne bradavice.

Genitálne bradavice – 3 domáce spôsoby liečby

Zelený čaj

Extrakt zo zeleného čaju môže pomôcť v boji proti genitálnym bradaviciam. Štúdia z roku 2015 preskúmala použitie špecifického typu extraktu zeleného čaju nazývaného sinecatechíny. Extrakt zo zeleného čaju pracoval lepšie ako placebo – a bol takmer rovnako účinný ako bežné lokálne liečebné prostriedky – pri odstraňovaní genitálnych bradavíc.

Tea tree oil (čajovníkový olej)

Zastáncovia tradičnej medicíny už dlho používajú čajovníkový olej na liečbu rôznych kožných ochorení. Jeho antimikrobiálne vlastnosti môžu znížiť závažnosť niektorých vírusov, vrátane vírusov spôsobujúcich bradavice.

Čajovníkový olej by mohol bradavice liečiť aj v iných častiach tela.

Jedným z príkladov je stará prípadová štúdia z roku 2008, v ktorej sa podrobne uvádzalo úspešné použitie oleja z čajovníkových stromov na liečbu dieťaťa s bradavicami na ruke. Autori naznačujú, že ich pozitívne výsledky môžu znamenať, že čajovníkový olej dokáže liečiť aj bradavice spôsobené HPV.

Nedávnejšia štúdia z roku 2012 uvádza, že olej z čajovníkových stromov by mohol pomôcť pri liečení molluscum contagiosum, ďalšieho typu vírusového stavu kože.

Pretože čajovníkový olej môže spáliť pokožku, mali by byť ľudia pri jeho používaní na pokožke opatrní.

Hamamel

Rovnako ako olej z čajovníka, hamamel je populárnym liekom na rôzne kožné problémy. Je to relatívne mierny prostriedok, takže je nepravdepodobné, že by dráždil citlivú pokožku. Nemal by sa však používať na sliznice, ale ani vo vagíne alebo konečníku.

Štúdia z roku 2014 zistila, že hamamel môže byť účinný v boji proti HPV typu 16, ktorý je jedným z kmeňov HPV, ktoré spôsobujú genitálne bradavice.

Balzam na bradavice

Eko balzam STOP VÍRUSOVÝM BRADAVICIAM je výborný prírodný prostriedok, ktorý vám môže pomôcť vyriešiť nepríjemný problém. Je vhodný aj pre citlivú detskú pokožku, má zásadný protivírusový účinok, v krátkom čase preniká až ku koreňu bradavice, nepoškodzuje zdravé tkanivo a je účinný aj na genitálne bradavice.

Eko balzam STOP VÍRUSOVÝM BRADAVICIAM
Klikni na obrázok a OBJEDNAJ

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *