Celulitída – 7 najlepších byliniek na boj s ňou

celulitída

Celulitída je záležitosť, s ktorou bojuje mnoho žien. Nemusíte však hneď zúfať – toto je 7 najlepších byliniek, ktoré pomôžu stavu vašej pokožky.

Celulitída postihuje viac ako 85% žien, s rozličnou výškou a váhou. Skladá sa z voľne plávajúcich tukových buniek, ktoré sa ukladajú tesne pod kožu. Má výrazný vzhľad, pripomínajúci pomarančovú kôru.

Najčastejšie sa vyskytuje na stehnách, ale môže sa vyskytovať aj na nohách, zadku alebo bruchu. Celulitída neznamená, že máte nadváhu. Aj chudí ľudia ju môžu mať. Ak máte nadváhu, chudnutie môže znížiť celulitídu.

Celulitída je častejšia u žien ako u mužov. Ak majú iné ženy vo vašej rodine celulitídu, je tu veľká šanca, že aj vy budete. Medzi ďalšie faktory, ktoré ovplyvňujú to, akú máte celulitídu a do akej miery je viditeľná, patrí zlá strava, pomalý metabolizmus, zmeny hormónov, dehydratácia, celkový telesný tuk a nedostatok fyzickej aktivity.

Celulitída – 7 najlepších byliniek

Dobrou správou je, že v našej prírode sa nachádza niekoľko liekov na kožu. Tu je zoznam prírodných bylín, ktoré vám pomôžu zbaviť sa tvrdohlavej celulitídy. Takže keď budete hľadať krém proti celulitíde, hľadajte v nich tieto prísady.

Coleus forskohlii

Bylinkový extrakt Coleus forskohlii pochádza z koreňov rastliny Coleus Forskohlii. Táto  bylina má v sebe aktívnu zložku, ktorá sa nazýva forskolin, ktorý pôsobí ako kondicionér pokožky. Uvoľňuje tuky pod kožou a zvyšuje pružnosť a pevnosť pokožky.

Kofeín

Kofeín získaný z kávových zŕn vykazuje anticelulitídnu aktivitu. Znižuje obsah tuku a zlepšuje štruktúru pokožky. Chráni tiež pokožku pred poškodením spôsobeným žiarením, najmä tvorbou vrások.

Kadidlovník (Boswellia)

Extrakt z Boswellie má účinky z hľadiska spevnenia pokožky. Zlepšuje elasticitu pokožky a má protizápalové účinky.

Pagaštan konský

Výťažok z pagaštanu konského je účinný na posilnenie krvných ciev. Výskum preukázal, že zlepšuje cirkuláciu krvi a má protiopuchové a protizápalové vlastnosti, ktoré môžu pomôcť pri redukcii tekutín – pomáha znižovať viditeľnosť celulitídy.

Amarant

Amarant je bohatým zdrojom skvalénu a vitamínov. Pomáha pokožke udržiavať vlhkosť, pružnosť a pevnosť.

Olivy

Olivový olej je prírodný zmäkčovač. Pokožke poskytuje dlhodobú hydratáciu. Udržiava pokožku hladkú a pružnú.

Čierne korenie

Čierne korenie spaľuje tuk, stimuluje krvný obeh, zvyšuje metabolizmus a vyplavuje toxíny z tela.

Čaj proti celulitíde

Nielen uvedených 7 byliniek vám pomôže v boji s celulitídou. Zlepšiť stav problematickej pokožky vám pomôže aj čaj KIRKOLINA Anti-Cellulite Herb – Proti Celulitíde.

Ide o starostlivo namiešanú zmes byliniek. Čaj zlepšuje krvný obeh, zrýchľuje metabolizmus a rozkladanie tukov, výrazne uľahčuje odvádzanie nadbytočných a odpadových tkanivových tekutín.

Ďalší z prínosov pitia čaju je aj podpora správneho fungovania lymfatického systému, tráviaceho systému, odbúravanie nahromadených toxínov a škodlivých tukov z tela.

Okrem toho zásobujete organizmus obrovským množstvom vitamínov a minerálov.

Kirkolina Classi Anti-cellulite Herb, prírodná cesta na odstránenie celulitídy
Klikni na obrázok a OBJEDNAJ

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *