Trápi vás celulitída? Toto je 8 najlepších potravín

losos

Potraviny, ktoré zvyšujú hydratáciu, obsahujú antioxidanty a podporujú vyplavovanie toxínov, môžu pomôcť. Tu je zoznam 8 najlepších potravín, ak vás trápi celulitída.

Šafran

Šafran obsahuje protizápalové zložky, ktoré bojujú proti expanzii tukových buniek.  Redukuje celulitídu zvýšením krvného obehu medzi tkanivami a zvýšením tonusu svalov pod kožou, vďaka čomu je pokožka hladšia a silnejšia. Šafran pridá do vašich pokrmov gurmánske chute, arómu a krásnu farbu.

Čučoriedky

Čučoriedky a černice zvyšujú produkciu kolagénu, podporujú nový rast kožného tkaniva a to zlepšuje textúru a tón pleti. Tieto bobule sa môžu pochváliť aj antioxidantmi, ktoré pomôžu zmierniť zápal, ktorý zviditeľňuje celulitídu. Konzumácia tohto ovocia tiež môže pomôcť predchádzať príznakom starnutia, ako je suchá pleť a vrásky.

Čokoláda a celulitída? Áno

Čokoholici sa radujú. Horká čokoláda je dobrým zdrojom živín, ako je horčík a železo. Kakao má pozitívny vplyv na kardiovaskulárny systém, zlepšuje prietok krvi v tele.

Grepfruit

Každá potravina, ktorá dodáva protizápalové živiny a zlepšuje hydratáciu, pomáha s nočnou morou všetkých žien, ktorá sa nazýva celulitída.

Avokádo

Avokádo má vysoký obsah tukov a vlákniny. Vláknina pomáha telu vyvážiť hladinu glukózy a vyplavovať toxíny tvoriace celulitídu. Avokádo využijete na toaste, v šalátoch, nátierkach alebo v smoothie. Výber je len na vás.

Voda – celulitída sa musí vyplaviť

Voda pomáha podporovať prirodzený detoxikačný proces tela a odplavuje toxíny. Telo je tvorené asi zo 60 % z vody. Preto kožné bunky (ako všetky bunky) obsahujú veľké množstvo vody. Udržiavanie hydratovaných kožných buniek sa rovná zdravým bunkám. Čím svetlejšia farba moču, tým je vaše telo lepšie hydratované.

Losos

Konzumácia lososa  a ďalších mastných rýb, ako sú makrela, tuniak a pstruh – zlepší celkový stav a vzhľad pokožky. To všetko vďaka množstvu živín v rybách. Veľké množstvo omega-3 mastných kyselín (zdravých tukov) pomáha zmierňovať zápaly, ktoré môžu ovplyvniť vzhľad vašej pokožky. Vitamín D môže navyše znížiť riziko rakoviny kože. Odbroníci odporúčajú jesť týždenne aspoň trikrát mastné ryby ako losos.

Vodný melón

Lykopén je silný antioxidant, ktorý dodáva melónu jeho farbu. Lykopén zlepšuje krvný obeh a to môže pomôcť časom vyhladiť celulitídu. Pomáha predchádzať starnutiu a môže pomôcť v boji proti chorobám. Vodný melón má vysoký obsah vody (ako napovedá názov) a pomáha hydratovať pokožku. Ak vás trápi celulitída, je kľúčové zostať hydratovaný.

Zbohom celulitída

Do pozornosti vám dávame čaj KIRKOLINA Anti Celulite Herb – Proti Celulitíde. Má čisto prírodné zloženie a množstvo pozitívnych účinkov (nielen) v boji s celulitídou – posilňuje krvný obeh, odstraňuje prebytočnú vodu z tela, zlepšuje trávenie, obsahuje kofeín čím urýchľuje metabolizmus, obsahuje veľké množstvo vitamínov, minerálov a antioxidantov, pomáha zlepšovať vzhľad a pružnosť pokožky.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *