Reumatická artróza – 12 počiatočných príznakov (2. časť)

reumatická artróza

Ako spoznáte, že sa o vás usiluje reumatická artróza? Predstavíme vám 12 počiatočných príznakov, v druhej časti zvyšných 6.

V prvej časti sme si predstavili šesť počiatočných príznakov ochorenia zvaného reumatická artróza (RA). Nepríjemné, bolestivé ochorenie sa dá včas spoznať podľa varovných signálov nášho tela. Toto je ďalších šesť z nich, pri ktorých by ste mali zbystriť pozornosť.

Reumatická artróza – ďalších 6 varovných signálov

Opuch kĺbov

Kĺby, ktoré vyzerajú opuchnuté, na rukách a nohách, sú typickým znakom reumatickej artrózy. Opuch kĺbov býva zreteľnejší ako RA postupuje, ale jemný opuch môže byť skorým príznakom.

Začervenanie kĺbov

Zápal v kĺboch im môže dať červený vzhľad. Zafarbenie kože okolo kĺbov na rukách a chodidlách je známkou RA.

Sčervenenie nastáva, pretože zápal spôsobuje rozšírenie krvných ciev v okolitej koži. Širšie cievy dovoľujú do tejto oblasti prúdiť viac krvi, čím pokožka získava červený vzhľad.

Teplé kĺby

Teplo kĺbu je spôsobené zápalom a môže byť prítomné pred začervenaním alebo opuchom. Môže byť skorým príznakom RA.

Necitlivosť a brnenie

Necitlivosť a brnenie ovplyvňujúce ruky a chodidlá môžu byť skorým príznakom RA. Tieto príznaky sú spôsobené zápalom kĺbov, ktoré môžu spôsobovať kompresiu nervov, čo vedie k strate citlivosti.

Zníženie rozsahu pohybu

V skorých štádiách RA si človek môže všimnúť, že má problémy s ohýbaním zápästia tam a späť.

Ako choroba postupuje, poškodenie kĺbov môže ovplyvniť väzivá a šľachy, čo sťažuje ich ohýbanie a narovnávanie.

Postihnutie kĺbov na oboch stranách

U ľudí postihnutých RA je bežné, že na oboch stranách tela pociťujú príznaky v rovnakých kĺboch. Aj keď je táto symetria typická, neplatí to pre každého, kto trpí reumatickou artrózou.

Nájdite pomoc v prírode

Eko balzam STOP BOLESTIAM – ANTIREUMATIKUM vám môže pomôcť v boji s nepríjemnosťami, ktoré reumatická artróza spôsobuje. Kombinácia byliniek ako rebríček, ľubovník bodkovaný či žihľava v spojení s hrejivým kapsaicínom, chladivým mentolom a gáfrom vytvára účinnú kombináciu, ktorá tlmí bolesť, zlepšuje pohyblivosť kĺbov a prinavracia vám stratenú pohyblivosť a pohodu.

Antireumatické vlastnosti bylín, ako rebríček, ľubovník bodkovaný či žihľava odjakživa patrili k najznámejším a najviac využívaným bylinám, ktoré si dokážu poradiť aj s náročnými formami reumatizmu.
Klikni na obrázok a OBJEDNAJ

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *