Reumatická artróza – 12 počiatočných príznakov (1. časť)

reumatická artróza

Ako spoznáte, že sa o vás usiluje reumatická artróza? Predstavíme vám 12 počiatočných príznakov, v prvej časti úvodných 6 z nich.

Hlavnými príznakmi reumatickej artrózy (RA) sú bolesť a stuhnutosť kĺbov. Predtým, ako sa tieto príznaky objavia, u človeka sa môžu vyskytnúť včasné varovné signály.

Reumatická artróza – počiatočné varovné príznaky

Niektoré z týchto včasných varovných signálov sa týkajú toho, ako sa človek celkovo cíti, zatiaľ čo iné sú špecifické pre kĺby. Pozorovanie týchto varovných signálov môže ľuďom pomôcť pri vyhľadaní včasnej liečby. Aké sú prvotné varovné príznaky reumatickej artrózy?

Únava

Pred výskytom akýchkoľvek ďalších príznakov sa osoby s reumatickou artrózou môžu cítiť veľmi unavene a chýba im energia. Môžu sa tiež cítiť depresívne. Únava sa môže prejaviť v každodenných aktivitách, v menšej chuti na sex či v produktivite práce.

Mierna horúčka

Reumatická artróza a zápas spojený s týmto ochorením môže spôsobiť, že sa ľudia budú cítiť dobre, no budú mať horúčku. Môžu mať mierne zvýšenú teplotu, čo je skoré znamenie, ktoré niekedy sprevádza únavu. Môže predchádzať  výrazným účinkom na kĺby.

Strata hmotnosti

Tretím včasným varovným príznakom reumatickej artrózy je nevysvetliteľná strata hmotnosti, čo je pravdepodobne nepriamy účinok zápalu. Keď sa človek cíti unavene a má zvýšenú teplotu, môže stratiť chuť do jedla, čo môže spôsobiť, že schudne.

Stuhnutosť

Ďalším skorým príznakom RA je stuhnutosť kĺbov. Tuhosť sa môže vyskytnúť v jednom alebo dvoch malých kĺboch, často v prstoch. Môže to trvať krátko, ale stuhnutosť môže trvať aj niekoľko dní. Môže sa vyskytnúť aj všeobecný pocit stuhnutosti v tele.

Kĺbová citlivosť

Kĺbová citlivosť, ktorá ovplyvňuje ruky a nohy, je typickým skorým príznakom RA. Na rukách môže byť kĺb v strede a na spodku prstov citlivý, keď je stlačený alebo počas pohybu. Na chodidlách môžu byť kĺby na spodnej časti prstov citlivé.

Bolesť kĺbov

Bolesť kĺbov na prstoch, zápästiach a chodidlách je známkou RA. Zápal spôsobuje, že výstelka kĺbu je hustejšia a tiež spôsobuje tvorbu dodatočnej kĺbovej tekutiny. Oba tieto faktory vyvíjajú tlak na kapsulu, ktorá obklopuje kĺby, a dráždi nervové zakončenia, ktoré obsahujú, čo spôsobuje bolesť.

Úľava od bolesti

V prípade, že vás trápi reumatická artróza, resp. príznaky s ňou spojené, siahnite po blahodarnom koktejle z byliniek Eko balzam STOP BOLESTIAM – ANTIREUMATIKUM.

Efektívna kombinácia liečivých byliniek, hrejivého kapsaicínu, chladivého mentolu, gáfru a éterických olejov zlepšuje prekrvenie tela, má anestetický, protizápalový a antibakteriálny účinok. Prípravok zlepšuje pohyblivosť kĺbov a pomáha aj po športových úrazoch.

Antireumatické vlastnosti bylín, ako rebríček, ľubovník bodkovaný či žihľava odjakživa patrili k najznámejším a najviac využívaným bylinám, ktoré si dokážu poradiť aj s náročnými formami reumatizmu.
Klikni na obrázok a OBJEDNAJ

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *