Svrbí vás zadok? Nemusia to byť len hemoroidy

hemoroidy

Mnohí pacienti prichádzajú do ambulancie lekára s tým, že ich svrbí zadok a určite ide o hemoroidy. Často sa však mýlia.

Začnú sa liečiť pomocou čistiacich obrúskov alebo gélov z reklamy. Ich problém sa však nezlepšuje, častokrát sa nesprávnou liečbou môže ešte zhoršiť. Pretože nemusí ísť len o hemoroidy.

Hemoroidy – problém so samodiagnostikou

Odborníci hovoria, že s pacientmi, ktorí si samodiagnostikujú hemoroidy, prichádzajú do kontaktu takmer denne. Ide o ochorenie, ktoré sa dá ľahko interpretovať nesprávne.

Všetci ľudia majú hemoroidy normálne. Problémom sa stávajú len vtedy, keď sú opuchnuté a krvácajú.

Tak čo spôsobuje svrbenie zadku, keď nie hemoroidy?

Prílišná čistota, paradoxne, môže spôsobovať problém so svrbením v oblasti zadku. Ľudia nadobudnú dojem, že majú hemoroidy. Následne si až prehnane často čistia konečník vlhčenými utierkami. To spôsobuje ešte výraznejšie svrbenie. Začarovaný kruh.

Problém je v tom, že chemikálie vo vlhčených obrúskoch vysušujú oblasť zadku. Intenzívne utieranie spôsobuje podráždenie povrchových vrstiev pokožky a opakovane spôsobuje svrbenie a pálenie, upozorňujú odborníci.

Liečivé obrúsky a krémy – ďalšie chemikálie, ktoré situáciu ešte zhoršujú. Dokonca aj utierky neobsahujúce alkohol obsahujú chemikálie. A tak cyklus pokračuje. Pamätajte si, koža v tejto oblasti je krehká, nikdy nie je vystavená slnku a malo by sa s ňou zaobchádzať šetrne.

Riešenie

V jednoduchosti je krása. Umývanie čistou vodou. Namiesto vlhčených obrúskov alebo rôznych gélov si umývajte zadok vodou, sprchou, prostredníctvom bidetu, akokoľvek je vám to pohodlné alebo dostupné.

Nepoužívajte pri umývaní zadku ani mydlo. To môže spôsobovať v tejto oblasti problémy. Čistá voda bohato postačí. Nepreháňajte to s chemikáliami, dokonalú čistotu vám zabezpečí aj čistá voda.

A ak sú to predsa len hemoroidy?

V prípade, že vám skutočne diagnostikuje lekár hemoroidy, máme pre vás výborný tip – Eko balzam STOP HEMOROIDOM. Má čisto prírodné zloženie, môže sa používať pravidelne a dlhodobo. Nečakajte expresne rýchle výsledky typu zázračného vyliečenia z noci do rána. Obvykle trvá liečba týmto prípravkom 60-150 dní. No môžete sa tešiť na pozitívne výsledky. Zastavenie krvácania, vymiznutie nepríjemných pocitov, vyliečenie a posilnenie poškodeného tkaniva.

Hanbíte sa za hemoroidy? Zbavte sa ich rýchlo a natrvalo!
100% prírodný preparát

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *