Celulitída – 5 základných otázok a odpovedí

celulitída

Celulitída je nočná mora pre mnohé príslušníčky nežného pohlavia. Čo celulitída vlastne je, ako s ňou možno bojovať a koho postihuje?

Čo je celulitída?

Možno si myslíte, že celulitída súvisí s tým, koľko tuku máte. Ale celulitída trápi aj ľudí chudých a s normálnou telesnou hmotnosťou.

Všetci máme tukové bunky pod kožou, ktoré v priebehu času rastú vďaka hormónom, životnému štýlu a strave. Keď k tomu dôjde, vytvára sa nerovný, tlmený povrch. Táto zvrásnená a jamková koža sa najčastejšie prejavuje na stehnách, bokoch a zadku.

Trápi celulitída niektorých ľudí viac?

Vek, dedičnosť a životný štýl môže niekoho predisponovať k získaniu celulitídy.

Celulitída vám hrozí výraznejšie v prípade, že:

Má to niekto z vašej rodiny

Ste starší (vaša pokožka stráca elasticitu s vekom, čo zvýrazňuje zmeny povrchu)

Mali ste dieťa alebo ste prešli pubertou (predpokladá sa, že estrogén hrá rolu)

Máte sedavý životný štýl

Jete nezdravú stravu s vysokým obsahom tukov a uhľohydrátov

Celulitída trápi menej ako 10 percent mužov.

Môžem sa celulitíde vyhnúť zmenou životného štýlu?

Nič nemožno garantovať, no pokiaľ sa začnete viac hýbať, zdravšie stravovať a znížite príjem tukov a cukrov, môžete zlepšiť svoje predpoklady vyhnúť sa celulitíde alebo korigovať jej prejavy.

Sú účinné krémy či kúpeľné procedúry?

Na celulitídu neexistuje nijaká magická odpoveď. Akonáhle sa celulitída vyskytne, je ťažké sa jej zbaviť. Nie vždy reaguje dobre aj na viac pohybu a zdravšie stravovanie.

Neexistuje vedecký dôkaz, že krémy na trhu fungujú. V skutočnosti niektoré obsahujú zložky, ktoré môžu spôsobovať nežiaduce kožné reakcie – takže ak sa ich rozhodnete vyskúšať, buďte opatrní.

Niektoré kúpele ponúkajú intenzívnu masáž v oblastiach, kde máte celulitídu. Môže to zvýšiť prietok krvi a znížiť prebytočnú tekutinu. Tieto masáže môžu pomôcť, ale zlepšenie nebude trvať dlhodobo. Väčšina domácich terapií a kúpeľných procedúr vám pomôže vyzerať lepšie niekoľko hodín po liečbe.

Celulitída – existujú trvalé riešenia?

Bohužiaľ, asi vás sklameme – neexistujú. Existujú však minimálne invazívne či chirurgické zákroky, ktorých cieľom je odstrániť vláknité šnúry ťahajúce sa po koži. Ukázalo sa, že výsledky týchto postupov trvajú viac ako tri roky.

Čaj, ktorý pomôže

Plod šípky, list brezy či plod anízu. To je len malá ukážka z toho, čo obsahuje KIRKOLINA Anti Celulite Herb – Proti Celulitíde. Špeciálne namiešaná zmes bylín efektívne útočí na celulitídu a pomáha zlepšovať stav vašej pokožky. Čaj zlepšuje krvný obeh, zrýchľuje metabolizmus a rozkladanie tukov, výrazne uľahčuje odvádzanie nadbytočných a odpadových
tkanivových tekutín.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *