Hemoroidy zažeňte správnym pitným režimom

hemoroidy

Správny pitný režim je veľmi dôležitý nielen v súvislosti so strašiakom menom hemoroidy. Má mnoho ďalších pozitívnych zdravotných benefitov.

Lepšia hydratácia organizmu – mäkšia stolica – ľahší prechod tráviacim traktom – ľahšie vylučovanie – menšia pravdepodobnosť toho, že vás potrápia hemoroidy.

Naše telá sú asi zo 60% zložené z vody a udržiavanie správnej rovnováhy vody a elektrolytov (napríklad sodíka, draslíka, vápnika a horčíka) umožňuje našim rôznym systémom správne fungovať.

Každý systém v našom tele závisí od funkcie vody. Voda zohráva dôležitú úlohu pri regulácii telesnej teploty, pri poskytovaní vlhkosti pokožke a tkanivám, pri prenose živín do buniek, odplavovaní toxínov a prevencii zápchy.

Päť tipov, ako zostať kvalitne hydratovaný po celý deň

Pite viac vody a hemoroidy nemajú šancu

Potreba tekutín sa človek od človeka líšia. Žiadna presne stanovená miera nie je vhodná pre všetkých. Potreba tekutín závisí od niekoľkých faktorov, vrátane veku, telesnej váhy, zdravotného stavu, tehotenstva či dojčenia, množstva potu strateného fyzickou aktivitou, prostredím a dokonca aj nadmorskou výškou.

Jednoduchý spôsob, ako zistiť, či pijete dostatok tekutín, je venovať pozornosť tomu, ako často močíte. Ak močíte každé 2-4 hodiny, pravdepodobne pijete dosť na to, aby ste zostali hydratovaní. Aj farba moču vám napovie, ako je vaše telo hydratované. Čím tmavší moč, tým ste menej hydratovaní.

Každý deň ráno vypite pohár vody. Toto je skvelý zvyk. Dbajte na to, aby ste na pracovisku alebo doma mali džbán alebo veľkú fľašu vody a počas dňa to vypili.

Určite správne množstvo vody pre vaše telo

Niektorí ľudia potrebujú viac vody, ako bežná populácia. Napríklad tehotné a dojčiace ženy, osoby tpiace obličkovými kameňmi, ľudia s ochoreniami srdca, športovci.

Iné nápoje ako voda

Dávajte si pozor na alkohol či kávu, ktoré zvyšujú dehydratáciu organizmu. Ak vás nudí piť stále len čistú vodu, zaraďte do pitného režimu v menšom množstve aj športové nápoje, 100 % džúsy riedené vodou či vodu s plátkom citrusového ovocia a mäty.

Ovocie a zelenina výborné aj na hemoroidy

Ak vás trápia hemoroidy, prípadne sa tomuto ochoreniu chcete vyhnúť, výborná voľba! Ovocie a zelenina majú bohatý obsah vlákniny a navyše výborne hydratujú, keďže obsahujú 80-98 % vody.

Známky nedostatočnej hydratácie

Dôležité je poznať prejavy nedostatočnej hydratácie medzi ktoré patria: smäd, bolesť hlavy, únava, svalové kŕče, nízky krvný tlak, stav vašej pokožky.

Eko balzam STOP HEMOROIDOM

V prípade, že vás trápia hemoroidy, Eko balzam STOP HEMOROIDOM v kombinácii s kvalitným pitným režimom vám prinesie úľavu a postupom času aj úplne vyliečenie vášho problému. Obyčajne trvá 60 až 150 dní, kým sa váš problém odstráni. Balzam má antiseptický, protizápalový a anestetický účinok. Po ukončení liečby pôsobí preventívne.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *