Erekcia alfa samca! 7 tipov, ako nakopnúť testosterón

erekcia

Testosterón je kľúčový hormón, ktorý robí muža mužom. Sila, dobrá nálada, silná erekcia a chuť na sex. To všetko závisí na optimálnej hladine testosterónu. Ako ho prirodzene nakopnúť?

Po 30. roku veku života hladina testosterónu pozvoľna klesá. Existuje však niekoľko skvelých tipov, ako si udržať optimálnu hladinu testosterónu bez ohľadu na vek a práve dostatočná hladina spomínaného hormónu zabezpečí, že vaša erekcia vás nesklame.

Zdravé tuky

Zdravé tuky sú nevyhnutné pre schopnosť vášho tela produkovať testosterón. Neznamená to, že máte každý večer pred spaním zjesť balík chipsov, alebo si na obed dávať vyprážaný syr s hranolkami. Ani náhodou! Zaraďte do vášho jedálnička olivový olej, avokádo, orechy či semená. Pomôžu vám udržať optimálnu hladinu zdravého cholesterolu a pomôžu v produkcii testosterónu.

Spánok a erekcia súvisia

Odporúča sa spať aspoň 7-8 hodín denne. V dnešnej dobe sa ľudia vzdávajú spánku z pracovných dôvodov, alebo radšej vysedávajú pri televízii či sociálnych sieťach do neskorých nočných hodín. Nielenže skracujú dobu spánku, ale modré svetlo z elektronických zariadení zhoršuje kvalitu spánku. Dajte si pred spaním horčík, aspoň šesť hodín pred spaním neprijímajte kofeín, hodinu pred spánkom neseďte pri TV či mobile alebo PC. Radšej si prečítajte knihu, choďte na prechádzku alebo meditujte. Štúdie dokazujú, že u ľudí, ktorí priemerne spia len 5 hodín, je pokles hladiny testosterónu o 10-15 percent.

Zdvíhajte ťažké váhy

Drepy, mŕtve ťahy a benčpresy. To sú cviky, na ktoré je potrebné sa zamerať, ak chcete viac testosterónu. Čím viac svalovej hmoty stimulujete počas tréningu, tým viac testosterónu získate.

Silné pózy

Niekoľko vedeckých výskumov dokazuje, že keď ste zhrbení, s hlavou dole, znižujete si tým automaticky testosterón. Skúste silné pózy s hlavou hore, vystretí, s vypnutým hrudníkom. Tieto pozície vám zvýšia okamžite testosterón o 20 % oproti východiskovým hodnotám.

Menej cukru, lepšia erekcia

Čím viac cukru máte v tele, tým viac tuku sa vám bude ukladať a čím viac tuku, tým je výraznejšia premena testosterónu na estrogén. Vysoká hladina cukru je v korelácii s vysokou hladinou stresových hormónov, takže dvojnásobné riziko pre váš testosterón.

Buďte mužom

Žite každý deň s vášňou, energiou a mužnou agresivitou. Prestaňte hrať druhé husle. Ak je váš mentálny a fyzický prístup k životu na bode mrazu, nečakajte žiadne zázraky v oblasti produkcie testosterónu. Každé ráno sa zobúdzajte s tým, že chcete prežiť deň aktívne, plný energie a s chuťou do života.

Stopka alkoholu

Alkohol spôsobuje premenu testosterónu na estrogén, čo je nežiaduci jav. Nie je potrebné (podobne ako pri cukre) odstrániť ho úplne. Ale fľaša vína alebo “six pack” pív každý večer vám zvýšiť hladinu testosterónu nepomôže.

Bonusový tip

Jedným z príznakov nedostatočnej hladiny testosterónu je nízka sexuálna výkonnosť, nedostatočné libido a potencia. Ak máte podobný problém, riešením pre vás je prírodný gél Vatra. Skvalitňuje a predlžuje erekciu. Váš sexuálny život bude kvalitnejší a intenzívnejší. Viac sexu = viac testosterónu!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *