Na vírusové bradavice skúste jablčný ocot

vírusové bradavice

Trápia vás vírusové bradavice? Skúste jablčný ocot – ako táto metóda funguje a aké sú možné riziká?

V prípade bradavíc je k dispozícii veľa riešení, medzi ktoré patrí odstránenie lekárom, voľnopredajné lieky či domáce prostriedky, ako je napríklad jablčný ocot.

Bradavice sú hrubé hrbole kože spôsobené ľudským papilomavírusom (HPV).

V tomto článku sa zameriame na to, ako človek môže používať jablčný ocot na vírusové bradavice, jeho účinnosť a vedľajšie účinky.

Jablčný ocot na vírusové bradavice

Myšlienka tohto ošetrenia spočíva v tom, že kyselina by mala ničiť bradavičné tkanivo podobným spôsobom ako kyselina salicylová. Pri vysokých koncentráciách môže byť kyselina salicylová pri liečbe bradavíc účinnejšia ako placebo.

Ocot sa všeobecne môže použiť na usmrtenie niektorých druhov baktérií. Podľa jednej štúdie môže byť ocot účinný proti bežným baktériám vrátane Escherichia coli (E. Coli) a Salmonella. Vedci však túto teóriu neskúšali s jablčným octom.

Pri používaní kyslých výrobkov na pokožke sa môžu vyskytnúť aj vedľajšie účinky, preto by osoba, ktorá zvažuje túto liečbu, mala postupovať opatrne.

Jablčný ocot je možné kúpiť v mnohých obchodoch s potravinami a online.

Použitie

Pri použití jablčného octu na ošetrenie vírusových bradavíc môže osoba postupovať podľa týchto krokov:

Zadovážte si fľašu jablčného octu, vatových tampónov alebo aplikátorov s hrotom z bavlny a malého obväzu.

Namočte tampón alebo bavlnenú časť aplikátora a aplikujte jablčný ocot na oblasť, kde je bradavica.

Obviažte obväzom a nechajte pôsobiť cez noc. Ak máte možnosť, nechajte pôsobiť až 24 hodín.

Vymeňte tampón či aplikátor za nový, používajte hore uvedeným spôsobom každú noc.

Bradavice môžu opuchnúť alebo pulzovať. Koža na bradavici môže počas prvých 1 až 2 dní stmavnúť, čo by mohlo signalizovať, že kožné bunky bradavice hynú.

Bradavice môžu odpadnúť do 1 až 2 týždňov. Pokračovanie v používaní jablčného octu ešte niekoľko dní potom môže zabrániť kožným bunkám, ktoré jej rast spôsobili, že sa rozšíria na iné miesto tela.

Riziká

Jablčný ocot je forma kyseliny. Zvyčajne je k dispozícii v koncentrácii 5% kyseliny octovej.

Aj keď je slabší ako iné kyseliny, ako je napríklad kyselina sírová a kyselina chlorovodíková, má stále potenciál spôsobiť chemické popálenie a poškodenie pokožky.

Ľudia by preto nemali používať jablčný ocot na bradavice v citlivých oblastiach, ako sú napríklad pohlavné orgány alebo tvár.

V jednej štúdii mladý človek utrpel popáleniny na nose po aplikácii jablčného muštu.

V inej štúdii malo dieťa po použití jablčného octu priamo na koži chemické popáleniny a dráždivú kontaktnú dermatitídu na nohe.

Vyskúšajte aj Eko balzam STOP VÍRUSOVÝ BRADAVICIAM. Pomáha na vírusové bradavice, je čisto prírodný a nemá žiadne vedľajšie účinky.

Liečivý balzam prechádza cez kožu až ku koreňu a úplne ho zničí, čím efektívne odstraňuje existujúce bradavice a zabraňuje výskytu nových. Nepoškodzuje zdravé tkanivo, preto sa odporúča preventívne natierať širšiu oblasť okolo viditeľnej bradavice.

Eko balzam STOP VÍRUSOVÝM BRADAVICIAM
Klikni na obrázok a OBJEDNAJ

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *