Hemoroidy – 5 spôsobov, ako sa im vyhnúť

hemoroidy

Ak máte hemoroidy, existuje veľa možností liečby. Ak však máte hemoroidy, pravdepodobne odporučíte ostatným, aby sa im v prvom rade vyhli.

Hemoroidy môžu byť bolestivé a svrbivé a môžu spôsobiť krvácanie. Týmto nepríjemným symptómom sa však môžete vyhnúť jednoduchými zmenami životného štýlu.

Zadržiavanie stolice môže spôsobiť hemoroidy

Choďte na veľkú, keď vám treba ísť! Základné preventívne pravidlo proti hemoroidom.

Jednoduchá rada, ale príliš veľa ľudí ju ignoruje. Ak odkladáte pravidelne návštevu toalety, vaša stolica môže byť v hrubom čreve tvrdá a suchá, čo sťažuje jej prechod. A to zvyšuje riziko vzniku hemoroidov.

Pri veľkej potrebe NIKDY netlačte silou! Napínanie zvyšuje tlak na žilové vankúše, čo spôsobuje hemoroidy.

Nepremeňte toaletu na knižnicu

Berte svoj čas na toalete či v kúpleni ako nevyhnutnosť, nie ako dlhší únik. Ak má vaša toaleta na zásobníku vody hromadu časopisov alebo kníh, zvážte ich presunutie do inej miestnosti. Neberte si telefón na WC – žiadne prehliadanie Facebooku, Instagramu, Snapchatu, Twitteru alebo hrania hier.

Prečo? Čím viac času trávite na záchode, tým väčšia je pravdepodobnosť, že budete tlačiť na črevné pohyby. Poloha v sede tiež kladie väčší dôraz na análne krvné cievy. Oba tieto faktory zvyšujú riziko hemoroidov.

Hemoroidy a strava

Hemoroidy vás nemusia trápiť, pokiaľ vaša stolica bude mäkká a ľahko priepustná. Správnu konzistenciu dosiahnete správnym stravovaním a dostatočným pitným režimom.

Základom je konzumácia dostatočného množstva vlákniny – ovocie, zelenina, celozrnné výrobky,..

Hýbte sa

Mierne cvičenie pomáha zlepšovať alebo predchádzať mnohým črevným a tráviacim problémom, vrátane hemoroidov. Keď sedíte, všetko sa spomaľuje, vrátane vnútorností.

Cvičenie pomáha udržiavať odpad v tráviacom trakte v pohybe. To vám pomôže vyhnúť sa zápche a suchej tvrdej stolici. Chôdza, beh na krátke vzdialenosti, cyklistika, joga – vyberte si čo vás baví, ale vyberte si najmä aktívny životný štýl.

Poznámka: Pokiaľ vás trápia hemoroidy, vyhnite sa drepom s ťažkým závažím, nakoľko tento pohyb môže zhoršiť ťažkosti.

Neodkladajte návštevu lekára

Ak sa vaše príznaky zhoršia alebo sa krvácanie zvýši, vyhľadajte lekára. Hemoroidy sa nie vždy dajú odstrániť chirurgicky a možno vám kontrola u lekára pomôže odhaliť prípadné iné ochorenia.

Prírodná zbraň na hemoroidy

Hemoroidy sú nepríjemné ochorenie. Eko balzam STOP HEMOROIDOM má 100 % prírodné zloženie. Má antiseptický , protizápalový a anestetický účinok. V krátkom čase zastavuje krvácanie. Posilní poškodené tkanivo. Dĺžka liečby s týmto prípravkom trvá obvykle 60 až 150 dní, no trpezlivosť ruže prináša!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *