Čo najčastejšie spôsobuje problémy s erekciou?

problémy s erekciou

Problémy s erekciou trápia čoraz viac aj mladších mužov. Toto sú najčastejšie dôvody, pre ktoré vám to v spálni nefunguje tak, ako by ste si predstavovali. Skvelá správa je, že máme pre vás účinné riešenie.

Spočívajú problémy s erekciou v hlave?

Väčšina prípadov ED (erektilnej dysfunkcie) je spôsobená samotnými fyzickými problémami alebo v kombinácii s emocionálnymi problémami.

Takmer akýkoľvek zdravotný problém, ktorý ovplyvňuje nervy alebo krvné cievy, by mohol spôsobiť problémy s erekciou. Vysoký krvný tlak, srdcové choroby, roztrúsená skleróza a diabetes môžu viesť k ED. V skutočnosti sa viac ako 50% mužov s cukrovkou nachádza v tejto nepríjemnej situácii.

Hormonálne problémy, ako napríklad nízka hladina testosterónu, sa môžu tiež prejaviť častejšie u starších mužov. Vinníkom môže byť liečba rakoviny prostaty vrátane chirurgického zákroku a ožarovania.

Ak máte erekcie ráno alebo počas spánku, problém pravdepodobne nie je fyzický. Stres, úzkosť a depresia môžu tiež spôsobiť ED.

Dôvodom niektoré lieky

Niektoré druhy liekov, ako sú lieky na krvný tlak (najmä betablokátory) a niektoré antidepresíva, môže sťažiť schopnosť dosiahnuť erekciu.

Rolu hrá aj životný štýl

Absolútne. Nadváha, nedostatočný pohyb a fajčenie môžu pôsobiť proti dobrému prietoku krvi, ktorý je kľúčom k erekcii.

U niektorých mužov môže trochu alkoholu pomôcť odstrániť problém. Napriek tomu príliš veľa alkoholu, ako napísal Shakespeare “vyvoláva túžbu, ale odníma predstavenie”. A to asi nechcete.

Vek a problémy s erekciou

Starnutie nespôsobuje ED, ale problém je častejší u starších mužov. Podľa národných ústavov zdravia asi 4% ľudí vo veku 50 rokov a takmer 17% vo veku 60 rokov nedokážu dosiahnuť erekciu. Tento problém má asi polovica mužov starších ako 75 rokov.

Liečba môže pomôcť mužom akéhokoľvek veku.

Čo môžem spraviť?

Odborníci sa zhodujú: Ak fajčíte, prestaňte. Znížte hladinu krvného tlaku, cholesterolu a cukru.

Zdravšie jedzte, viac spite, viac sa hýbte.

Optimalizujte hladinu testosterónu.

Siahnite po géle Vatra. Čisto prírodné zloženie prípravku skvalitňuje a predlžuje erekciu, zvyšuje libido a intenzitu sexuálneho zážitku. Obsahuje zmes najsilnejších známych rastlinných afrodiziák ako napríklad gingko biloba či zázvor. Stimulujte svoje libido, posilnite erekciu, buďte opäť mužom!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *