Chudnutie šprintom? 6 tréningov, ktoré zaberú

šprinty

Chudnutie a pravidelný pohyb idú ruka v ruke. Rovnica je jasná, bez pravidelného pohybu efektívne schudnúť nie je možné. A jeden z najlepších druhov pohybu čo sa týka chudnutia je šprint.

Šprint zvyšuje hmotu svalov – čím viac svalov máte, tým je váš metabolizmus rýchlejší – čím je váš metabolizmus rýchlejší, tým efektívnejšie chudnete. Jednoduché.

Chudnutie šprintom – 6 účinných tréningov

Šprint spaľuje viac kalórii ako beh v rovnomernom tempe na dlhšiu vzdialenosť. Navyše pri šprintoch ušetríte množstvo času. Chudnutie efektívnym spôsobom.

Trénerka behu Jess Woods ponúka 6 efektívnych tréningov šprintu. Úroveň intenzity je hodnotená od 1 do 10. Čím vyššie číslo, tým vyššia intenzita. Trénovať šprint by ste mali aspoň dvakrát za týždeň.

60-sekundové šprintové intervaly na chudnutie

Vykonávajte 8 až 14 sérií 1-minútových šprintov na úrovni 8 s minútovou pauzou vyplnenou chôdzou medzi nimi.

Schody

3-minútový šprint na úrovni 7. Nasleduje 2-minútový šprint na úrovni 8. Potom 1-minútový šprint na úrovni 9. 2-minútový šprint na úrovni 8 a napokon 3-minútový šprint na úrovni 7. Medzi jednotlivými sériami šprintov oddych v dĺžke 1 minúta.

2-minútové šprintové intervaly

Vykonávajte 8 sérií dvojminútových šprintov na úrovni 8 s 90-sekundovou prestávkou medzi nimi.

3-minútové šprintové intervaly

Vykonávajte 6 sérií 3-minútových šprintov na úrovni 8 s 90-sekundovou prestávkou.

Šprinty do kopca výborné na chudnutie

Vykonávajte 6 sérií 30-sekundových šprintov do kopca na úrovni 9 až 10. V rámci prestávky chôdza dole kopcom do východiskového bodu.

Rýchlo, rýchlejšie, najrýchlejšie

Vykonávajte po 2 až 4 série – jednominútový šprint na úrovni 8, jednominútový šprint na úrovni 9 a jednominútový šprint na úrovni 10. Medzi jednotlivými šprintami prestávka 90 sekúnd.

Tieto tréningy vám nielenže pomôžu v chudnutí, ale vás aj spravia rýchlejšími. Pokiaľ chcete chudnúť ešte efektívnejšie, doprajte si v rámci pitného režimu osviežujúci čaj KIRKOLINA Herby Body Line – Na Chudnutie. Má čisto prírodné zloženie z bylinných výťažkov, je plný antioxidantov, vitamínov a minerálov a v boji proti chudnutiu sa stane vašim účinným pomocníkom. Pravidelné užívanie čaju, spolu so správnou a pravidelnou výživou a zodpovedajúcou fyzickou aktivitou, vedie k efektívnemu zníženiu hmotnosti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *