Chudnutie pomocou kávy? Áno, je to možné

šálka kávy

Skvelá správa! Chudnutie si môžete užívať bez výčitiek svedomia pri svojej obľúbenej rannej šálke kávy. Čo viac, tento lahodný nápoj vám pomôže  rýchlejšie dosiahnuť vytúžený cieľ.

Faktom je, že váš každodenný zvyk – pitie kávy – vám môže pomôcť zhodiť nejaké kilá navyše. Potvrdzujú to výsledky mnohých štúdií. Chudnutie pomocou kávy je možné!

Chudnutie pomocou kávy. Ako to funguje?

Vedci zistili, že pitie jednej šálky kávy zvyšuje rýchlosť metabolizmu do tej miery, že dochádza k aktivite hnedého tukového tkaniva, čo vedie k spaľovaniu tukov a chudnutiu. Uvádza to štúdia v Scientific Reports z roku 2019.

Ľudia, ktorí pili štyri šálky kávy denne, zaznamenali pokles telesného tuku o 4%. Autori štúdie z Harvardu (rok 2020) uverejnenej v American Journal of Clinical Nutrition sa domnievajú, že pitím kávy sa zvyšuje metabolizmus človeka (čo môže spôsobiť zvýšenie počtu spálených kalórií).

V štúdii na krysách v roku 2020 publikovanej v časopise Journal of Functional Foods sa zistilo, že extrakt z kofeínového maté čaju znižuje výskyt prírastku na hmotnosti a akumulácie telesného tuku. Rovnaké výsledky sa nedosiahli pri extrakte bez kofeínu ,čo naznačuje, že je to kofeín, ktorý podporuje chudnutie.

Na čo si dať pozor?

Vedci ale tiež zistili, že pitie kávy zvyšuje chuť na sladké (preto tak často k obľúbenej šálke zhrešíme pri nejakej dobrote).

Pitie kávy šesť hodín pred spaním môže spôsobiť poruchy spánku, uvádza to štúdia z roku 2013 publikovaná v Journal of Clinical Sleep Medicine. Nedostatok spánku môže viesť k únave, nebude sa vám chcieť toľko hýbať a proces chudnutia sa môže spomaliť.

V duchu hesla všetkého veľa škodí treba mať aj pitie kávy pod kontrolou. Odborníci odporúčajú neprekročiť denný limit 400 miligramov kofeínu. A samozrejme, pokiaľ to s chudnutím myslíte vážne, žiadny cukor, mlieko ani smotana do kávy nepatria.

Pokiaľ sa chcete zbaviť nadbytočných kíl, okrem pravidelného pohybu, zdravej stravy, pár šálok kávy denne môžete zaradiť aj čaj KIRKOLINA Herba Body Line – Na Chudnutie. Obsahuje zmes bylinných výťažkov, ktorá podporuje chudnutie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *