Chudnutie pomocou chia semienok?

chudnutie

Chia semienka a chudnutie. V poslednom období sa tento “superfood” produkt stáva čoraz populárnejším. Má efekt na znižovanie hmotnosti?

Chudnutie a chia semienka

Chia semienka sú bohaté na vlákninu. Obsahujú tiež 4,69 g proteínu na jednu porciu.

Vláknina aj bielkoviny môžu dočasne potlačiť chuť do jedla tým, že sa človek po dlhšiu dobu cíti plnší. Navyše, každá porcia chia semienok obsahuje iba 138 kalórií, čo z nich robí nízkokalorickú, výživnú a sýtu desiatu.

Vedci len nedávno začali študovať potenciálne výhody chia semienok na chudnutie. Niektoré z týchto štúdií preukázali sľubné výsledky.

V malej štúdii z roku 2014 sa porovnávala strata hmotnosti u ľudí, ktorí konzumovali 35 g múčky z chia semienok denne, so stratami hmotnosti u ľudí, ktorí jedli placebo. Štúdie sa zúčastnilo celkom 26 účastníkov.

Po 12 týždňoch vedci zaznamenali výrazný úbytok na váhe u ľudí v skupine chia. Účastníci, ktorí mali na začiatku štúdie obezitu, schudli viac ako tí, ktorí mali na začiatku nižšiu nadváhu.

Okrem toho ľudia zo skupiny chia, ktorí mali na začiatku štúdie abnormálne hladiny cholesterolu, vykazovali na konci štúdie výrazne zlepšené hladiny. Chia múčka viedla k zníženiu celkového cholesterolu a zvýšeniu hladiny lipoproteínového („dobrého“) cholesterolu.

Ďalšia štúdia skúmala, či chia semienka podporujú chudnutie u ľudí s cukrovkou 2. typu. Štúdia zahŕňala 77 účastníkov s nadváhou alebo s obezitou.

Všetci účastníci dodržiavali diétu s obmedzeným obsahom kalórií počas 6 mesiacov. Jedna skupina jedla chia denne, zatiaľ čo druhá skupina jedla kontrolné jedlo na báze ovsených otrúb.

Účastníci, ktorí nejdeli chia, stratili v priemere 0,3 kilogramu. Tí, ktorí jedli chia, stratili v priemere 1,9 kg. Chia skupina tiež vykázala významné priemerné zníženie obvodu pása v porovnaní s kontrolnou skupinou.

Tieto zistenia naznačujú, že je nepravdepodobné, že by chia semienka samy o sebe spôsobili významnú stratu hmotnosti. Môžu ale podporovať chudnutie u ľudí, ktorí praktizujú nízkokalorickú diétu.

Čaj na zníženie hmotnosti

Ak chcete znížiť svoju hmotnosť, zaraďte do svojho pravidelného jedálnička nielen chia semienka, ale aj čaj KIRKOLINA Herba Body Line – Na Chudnutie.

Biologicky aktívne zložky liečivých rastlín zlepšujú fyziologickú funkciu tráviaceho traktu a prispievajú k lepšiemu metabolizmu tukov, blahodarne pôsobia na peristaltiku, uľahčujú odstraňovanie prebytočnej vody z metabolizmu.

Pravidelné užívanie čaju, spolu so správnou a pravidelnou výživou a zodpovedajúcou fyzickou aktivitou, vedie k efektívnemu zníženiu hmotnosti.

Čaj – špičková bylinná zmes -pomáha redukovať telesnú hmotnosť (vhodná pre ženy a pre mužov) Neskúšajte schudnúť , schudnite!
Klikni na obrázok a OBJEDNAJ

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *