11 tipov ktoré vám pomôžu zbaviť sa vírusových bradavíc

používa sa v tradičných tinktúrach a liekoch na liečbu bradavíc

Pokiaľ máte problém s bradavicami, nemusíte ihneď utekať k lekárovi. Existuje niekoľko účinných prírodných spôsobov, ako sa ich zbaviť. Predstavíme vám najlepšie bylinky a ovocie, ktoré vám pomôžu v boji s nepríjemnými výrastkami.

Ľudia od nepamäti poznajú silu liečivých byliniek. Príroda nám vo svojom lone ponúka množstvo byliniek, ktoré sú účinné v boji s bradavicami. Ktoré sú to?

Sanguinaria officialis

Bylina, ktorá sa tradične používa ako odstraňovač bradavíc. Obsahuje dráždivé látky pre pokožku, ako je napríklad chelerytrín a sanguinarín, ako aj proteolytické enzýmy. Pretože spôsobujú rozpúšťanie proteínov, môžu byť účinné proti bradaviciam. Je potrebné zabrániť kontaktu so zdravou pokožkou, pretože táto bylina môže spôsobiť podráždenie.

Lastovičník

Obsahuje niektoré z tých istých zlúčenín ako predošlá bylinka, menovite chelerytrín a sanguinarín, ako aj proteolytické enzýmy.

Figy

Použitie fíg na liečebné účely je možné stopovať až po kráľa Šalamúna, ktorý používal figovú šťavu. Figové mlieko sa používa na odstránenie bradavíc.

Ananás

Ananás obsahujú proteolytické enzýmy, ktoré môžu byť užitočné pri liečbe bradavíc. Ananásová šupka sa považuje za zvlášť účinnú pri liečbe bradavíc chodidiel. Ananásová šťava tiež obsahuje požadované proteolytické enzýmy.

Vŕba biela

Podobne ako breza, obsahuje kyselinu salicylovú, ktorá je podobná aspirínu a môže pomôcť pri odstraňovaní bradavíc.

Tuja západná

Obsahuje antivírusové látky a odporúča sa pri odstraňovaní menších bradavíc.

Banán

Bylinkári odporúčajú lokálnu tinktúru z banánových šupiek na ošetrenie bradavíc, pretože obsahujú proteolytické enzýmy, ktoré sa považujú za užitočné pri odstraňovaní bradavíc.

Bazalka

Bazalka obsahuje množstvo protivírusových zlúčenín a často sa používa v tradičných tinktúrach a liekoch na liečbu bradavíc a mnohých ďalších ochorení.

Kurkuma

Kurkuma obsahuje  kurkumín, ktorý má antivírusové účinky a je v Indii populárny rastlinný liek na liečbu bradavíc.

Ďalší pomocníci z prírody v boji s bradavicami

Tea tree olej, cesnak, divozel, nechtík, ricínový olej, rohovník či čakanka patria medzi rastlinné prostriedky účinné v boji s bradavicami.

Čisto prírodnú zmes výťažkov z 10 byliniek prináša Eko balzam STOP VÍRUSOVÝM BRADAVICIAM. Tento prípravok v sebe kombinuje to najlepšie proti bradaviciam, čo samotná príroda ponúka.

Opäť nám príroda podáva pomocnú ruku v podobe hojivého balzamu. Balzam má výrazný keratolytický (protizápalový) účinok – prechádza cez kožu až ku koreňu a úplne ho zničí, čím efektívne odstraňuje existujúce bradavice a zabraňuje výskytu nových.
Eko balzam STOP VÍRUSOVÝM BRADAVICIAM

 

Zdroj foto: pixabay.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *